nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1524

OAZA CUP - muži, 8.-10.3.2014

Druhý březnový víkend jsme již tradičně v naší hale uspořádali zimní turnaj mužů Oaza cup 2014.

Turnaje kategorie C se zúčastnilo 24 hráčů, z toho 5 domácích. Přestože se nesešla tak silná konkurence, jako bývalo zvykem v minulých ročnících, byli jsme svědky řady kvalitních utkání. Pro naše barvy turnaj přinesl 2 finálové účasti, a to Honzy Bezděčky ve dvouhře a Jakuba Hanouska ve čtyřhře.

Ve dvouhrách se našim příliš nedařilo, s výjimkou Honzy Bezděčky se nikomu nepodařilo projít sítem prvního kola. Jakub Hanousek podlehl Sebastianu Christensenovi /Jiskra Bechyně/ 1:6, 3:6, Pavel Beneš zkušenému Petru Roušarovi /Sport Kolovraty/ 4:6, 2:6 a jeho mladší bratr Petr pak Martinu Pánkovi /LTC Modřany 2005/ 1:6, 3:6. Nejblíže k postupu měl 2.nasazený Jakub Souček, kterého však los hned v jeho prvním zápase svedl s týmovým kolegou Honzou Bezděčkou a ve vyrovnané koncovce tie-breaku 3.setu podlehl nejtěsnějším poměrem 8:10. Honza se pak po vítězstvích nad Petrem Roušarem 6:2, 6:4 a Martinem Nohou /Sparta Praha/ 3:6, 6:3 a 10:8 v supertiebreaku probojoval až do pondělního finále. Tam mu byl soupeřem 19-letý Ivan Kocourek /Agrofert Prostějov/, který v semifinále porazil 1.nasazeného Vladimíra Řezníčka /Aritma Praha/ 6:4, 2:6 a 10:2. Finále pak bylo jednoznačnou záležitostí Ivana Kocourka, který svůj solidní tenis podpořil i výrazně lepší fyzickou kondicí a zvítězil 6:1, 6:3.

Suverénními vítězi čtyřhry se stala dvojice Vladimír Řezníček – Martin Noha, kteří dokázali projít turnajem bez ztráty setu. Finálové utkání proti domácímu Jakubu Hanouskovi a Janu Nesvornému /Orel Praha Balkán/ měli od začátku pevně v rukou a po vítězství 6:0, 6:4 si zaslouženě odnesli vítězství.