Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1542

Bike polo

Bike polo (jeho odnož na tvrdém povrchu - Hardcourt bike polo) je dynamicky rozvíjející se městský sport, který vznikl kolem roku 2000 v Seattlu a v Evropě se momentálně stává fenoménem v Anglii, Francii i v sousedních státech v Německu a Polsku. Nejvíce se podobá klasickému pólu na koních, kde kůň (či jiná osedlatelná zvěř) byl nahrazena jízdním kolem a travnaté hřiště za pevný povrch. Herní pomůcka, hůl/palice/pálka, prošla úpravami pro potřeby optimální práce s míčkem. Nejčastěji se hraje 3vs3 (bez věkového či pohlavního rozlišení) na hřišti 40x20 m s mantinely. V Praze disponujeme hřištěm 26x16 m, které je optimální jak pro začátečníky, tak trénování specifických herních dovedností. 

                               

V roce 2013 se začalo hrát bike polo v Praze na hřišti SK Oaza. Následující dvě sezóny jsme jezdili po Evropě po turnajích (včetně mistrovství Evropy a světa) pro zkušenosti, které jsme proměnili v zatím nejlepší dílčí úspěchy:

2014

2. místo v Záhřebu 5. místo v Berlíně
5. místo v Bordeaux
5. místo v Barceloně
4. místo v Halle. 

           

                                                      

Byl to velký příslib do budoucna a naděje na ještě lepší úspěchy, což nás motivovalo k rozhodnutí věnovat více času a zaměření na práci s mládeží - od roku 2015 otevíráme trvalý nábor zejména dětí a mládeže.

Do začátku není nutné přinést vůbec žádné vybavení!!! Kolo, pálku i helmu poskytneme zdarma.

Na hřišti SK Oáza hrajeme v době letního času téměř pravidelně úterý od 17. hod do setmění, čtvrtek od 17. hod do setmění, pátek od 17. hod do setmění a neděle od 14. hod do setmění

Z důvodu možné kolize tréninků se zahraničním výjezdem, je lepší si ověřit přítomnost zodpovědné osoby na uvedených kontaktech:

Jiří Janků mob: 725 133 479

bikepolopraha@gmail.com

nebo na internetové stránce https://www.facebook.com/BikePoloPraha

Další zdroje informací o českém bike polo:  http://bikepolo.cz