nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1526

Oaza cup - mladší žáci, 12.-15.1.2018

O druhém lednovém víkendu, stejně jako v minulém roce, ožila naše hala tenisovým potěrem, a stala se dějištěm turnaje mladších žáků kategorie ´C´ Oaza cup 2018.´

Zájem o účast v turnaji byl veliký a vzhledem k tomu, že nekolidoval s Přebory Prahy jednotlivců, ani turnaji vyšších kategorií, se do dvouhry prezentovalo 31 hráčů. Turnaj byl, stejně jako předcházející turnaje mužů a starších žáků rozehrán již v pátek večer, což umožnilo jeho bezproblémové odehrání i při rozšířeném počtu účastníků. Kategorie dvouhry i čtyřhry dosáhla na slušnou 5. Příležitosti zahrát si turnaj na domácí půdě a získat cenné turnajové zkušenosti využilo 6 hráčů SK Oaza Praha.

Úvodní kola turnaje se obešla bez větších překvapení, nečekalo se pouze vyřazení prvního nasazeného Davida Petrofského /LOB Bohnice/, který ve čtvrtfinále podlehl teprve 10-letému pozdějšímu vítězi celého turnaje Filipu Košárkovi /TK Slavia Plzeň/ 2:6, 2:6. Že vítězství nebylo náhodné, potvrdil Filip i v semifinále, kde si poradil se 4.nasazeným Jakubem Sinou /LTC Modřany/ 6:1, 6:1. Ve druhém semifinále potvrdil pozici druhého nasazeného hráče Kajetán Vávra /TCG Kunratice/, když ve dvou setech přehrál domácího Filipa Stibůrka 6:4,6:1. Finálové utkání pak bylo opět jednoznačnou záležitostí Filipa Košárka, který nedal svému protihráč šanci a zvítězil suverénně 6:1,6:1. Z domácích si nejlépe vedli Daniel Beneš, Daniel Herman a Jakub Klíma, kteří shodně postoupili do čtvrtfinále.

Z 10 dvojic, přihlášených do čtyřhry, byli nejúspěšnější Jakub Sina a Lukáš Fojtů /I.ČLTK Praha/, kteří ve finále porazili dvojici Antonín Pomahač /TK LTC 1927 Praha-Michle/, Filip Stibůrek /SK Oaza Prah/ 6:2, 6:0.

Děkujeme organizátorům turnaje a vítězům gratulujeme.