Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

OAZA CUP-muži, 19.-22.9.2014

Předposlední zářijový víkend jsme již popáté na našich dvorcích hostili celostátní turnaj mužů kategorie B, OAZA CUP 2014. Do soutěže dvouhry se po řadě odhlášek a přihlášek na poslední chvíli nakonec prezentovalo pouze 26 hráčů, ani konkurence se nepřiblížila minulým ročníkům. Kategorii ´8´ zachránilo pouze zařazení turnaje do kategorie B.


Zklamáním byla i malá účast a výsledky našich hráčů. Z 5 zúčastněných se jediný Jakub Dušek dokázal probojovat alespoň do čtvrtfinále, kde nestačil na Víta Uhlíře z TK Sport Kolovraty. Pro ostatní bylo konečnou hned první kolo.

V dalších čtvrtfinálových zápasech potvrdil pozici nejvýše nasazeného Michal Bíško /TK Sparta Praha/, když ve 2 setech přehrál Petra Roušara /TK Sport Kolovraty/ 6:4, 6:2, naopak 3.nasazený Kryštof Jánošík /Severočeská tenisová/ podlehl Marku Gengelovi /TK Neridé/ 2:6,3:6. V posledním čtvrtfinále pak přemožitel 2.nasazeného Martina Kameníka /Aritma Praha/ Stanislav Hračov /TK Start Topolka/ nestačil na Lukáše Michla/TO SK Mělník/ a po vyrovnaném utkání podlehl 5:7,3:6.. V prvním semifinále potvrdil dobrou formu Michal Bíško, který nedal Markovi Gengelovi šanci a po vítězství 6:1, 6:2 se stal prvním finalistou turnaje. Těžší cestu do finále měl Lukáš Michl, který o svém vítězství nad překvapením turnaje Vítem Uhlířem rozhodl až po třísetové bitvě v poměru 6:2, 1:6, 6:1. Pondělní finále bylo pak překvapivě jednoznačnou záležitostí Lukáše Michla, když jeho soupeř nedokázal zopakovat dobrou formu z nedělních utkání. Po vítězství 6:2,6:1 si Lukáš Michl zaslouženě odvezl body i finanční prémii za vítězství.


Ve čtyřhře se na startovní listině sešlo celkem 12 dvojic, díky několika ´deblovým specialistům´, kteří obohatili startovní pole, se sešla silnější konkurence než v soutěži dvouhry. Úspěšně si vedl náš Tomáš Frommel, který se svým partnerem Davidem Mrázkem /LTC Slovan Kladno/ dokázali dojít až do finále, kde po vyrovnaném zápase podlehli dvojici Lukáš Bíško – Patrik Pech /TK Olymp Praha/ 1:6, 6:7. Jediní další naši zástupci v soutěži Pavel a Petr Benešovi skončili, stejně jako ve dvouhrách, už v 1.kole.

               

                                                   Vítězům turnaje gratulujeme a těšíme se na příští ročník!!!

                   Kompletní výsledky turnaje najdete na www.cztenis.cz.