Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1542

Úspěšné jaro 2010

MISTROVSKÉ SOUTĚZE DRUŽSTEV – JARO 2010

Barvy SK Oáza Praha hájilo v letošních jarních mistrovských utkáních družstev 8 týmů, tedy o 2 více než v uplynulé sezóně 2009. Do soutěže jsme nově přihlásili C-družstvo dospělých a družstvo nejmladších do kategorie babytenisu.  Výkonnostní cíle, stanovené před sezónou, se družstvům vesměs podařilo splnit a udržet tak vysoko nasazenou laťku kvalitních výsledků z předcházejících let.. A-tým dospělých na svou obhajobu loňského výtečného umístění v I.tenisové lize teprve čeká.         


DOSPĚLÍ:            
B-družstvo /Pražská divize/         
1. místo, postup do II. ligy                         
                                                                                                                              

Přestože u týmu došlo k výrazným hráčským změnám, na jeho kvalitě a soudržnosti se to nijak neprojevilo a po loňské úspěšné premiéře v Pražské divizi bylo jeho jednoznačným cílem opět atakovat nejvyšší příčky v soutěži. Tým, pod vedením nehrajícího kapitána Honzy Kovařinského a jeho nového asistenta Libora Sedláčka, kráčel suverénně od vítězství k vítězství. Nejtěžší soupeři však čekali v posledních dvou kolech  O těsném vítězství v domácím utkání s Cibulkou musely rozhodnout až závěrečné čtyřhry, prověrkou nejtěžší pak bylo poslední kolo, kdy se naši v přímém boji o postup střetli s dosud neporaženým týmem Hloubětína na jeho kurtech. Kromě zápasu Martina Jurečka, který deklasoval soupeřovu dvojku Michala Chvátala, byly ostatní dvouhry maratónskými infarktovými bitvami o každý fiftýn, ve kterých se štěstí přiklánělo střídavě na obě strany. Výsledkem byl stav 3:3 po singlech. Nečekaně rychlé rozuzlení v náš prospěch pak přinesla utkání v mužských  čtyřhrách, když takticky skvěle sestavené páry Jureček-Dušek a Svoboda-Šiška nedaly soupeřům nejmenší šanci a dovršily tak spanilou jízdu celou sezónou. Hlavní devizou týmu byla vedle nesporných hráčských kvalit i jeho vyrovnanost a široký hráčský kádr, když ani drobná zranění, či studijní povinnosti hráčů tým v jednotlivých utkáních výrazně neoslabovaly.    

C-družstvo /III.třída/        
1. místo, postup do II. třídy      



Nově vzniklý tým, tvořený především mladými hráči, o sobě dal hned první sezónu řádně vědět. Cílem pro úvodní sezónu byl klidný střed tabulky. Po jasném úvodním vítězství 9:0 nad týmem Radotín B však naši ve 2.kole přehráli favorita celé soutěže TOP HOTEL Praha na jeho půdě a své ambice nasměrovali k příčkám nejvyšším. Po zakolísání v 5.kole na půdě LOB Bohnice, kdy mohli své postupové ambice definitivně potvrdit, se závěr soutěže stal honbou za skóre mezi uvedenými 3 týmy. Závěrečné 2 výhry 9:0 pak znamenaly 1.místo ve skupině a postup do II.třídy.        

Image 0 - P1010605
Image 1 - P1010596
Image 2 - P1010597
Image 3 - P1010598
Image 4 - P1010599
Image 5 - P1010600
Image 6 - P1010601
Image 7 - P1010602
Image 8 - P1010603
Image 9 - P1010604
 
DOROST:          
A-družstvo /Pražská liga dorostu/        
6. místo   

        

Již před sezónou bylo jasné, že s aktuálním hráčským kádrem na jiné umístění, než je boj o udržení v dorostenecké lize, mít s největší pravděpodobností nebudeme. Navíc již od samého počátku soutěže náš tým pronásledovala zranění hráčů základního kádru, a tak kapitán družstva Jaroslav Oprchal musel se sestavou značně improvizovat, abychom byli schopni utkání vůbec odehrát a nemuseli zápasy krečovat. Přesto tým dokázal v závěru soutěže zmobilizovat síly a dvěma těsnými vydřenými vítězstvími 5:4 nad PSK Olymp a LTC Modřany 2005 vybojovat 6.místo a tím udržet  dorosteneckou ligu i pro rok následující. Věříme, že utrápená letošní sezóna by se v příštím roce neměla opakovat, na svou šanci čeká silná s

kupina hráčů mladších ročníků, pro které bude možnost zahrát si kvalitní soutěž určitě dobrou motivací do tréninku.
 

Image 0 - Dorost A 2010
Image 1 - IMG_1475

       

B-družstvo /I..třída/          
3 místo 
 

Silný kádr B-družstva dorostenců dával šance bojovat ve své skupině I. třídy o umístění nejvyšší. Hned v prvním kole však naši narazili ne béčko TSM Vysočany a ve vyrovnaném utkání podlehli 3:6. V následujících utkáních tým musel vzhledem ke zraněním hráčům A-družstva značně v sestavě improvizovat a výsledkem toho bylo i nelichotivé postavení v tabulce po prvním 3 odehraných kolech. Zlepšenými výkony v závěru soutěže nakonec tým pod vedením kapitána Petra Orálka a jeho zástupce Pavla Beneše vybojoval ve vyrovnané konkurenci pěkné 3. místo.

 
STARŠI ŽACTVO:         
A-družstvo /Pražská liga staršího žactva/      
4. místo   


          
Cílem A-družstva starších žáků bylo pokusit se vylepšit 5.místo z Pražské ligy 2009. Hned od prvního kola dal tým, před sezónou vhodně doplněný hostujícími hráči v chlapecké i dívčí části, jasně najevo, že bude schopen konkurovat i nejsilnějším soupeřům. Po úvodních 2 vítězstvích nad PSK Olymp a LTC Modřany 2005, která dala týmu klid do dalších bojů, sehrál vyrovnané utkání s jedním z největších favoritů soutěže I.ČLTK. Poté následovalo jasné vítězství nad TSM Vysočany, v dalším kole pak tým nestačil na pozdějšího vítěze soutěže Spartu a podlehl 0:9. V utkání o 3.místo a postup na Mistrovství republiky družstev se tým v domácím prostředí střetl s TC VŠ. Nedařilo se děvčatům, a tak ani výborné výkony kluků nedokázaly zabránit porážce 4:5.V posledním kole pak naši potvrdili stabilní výkonnost, v nekompletním složení přehráli tým Aritmy 6:3 a obsadili celkové 4. místo v soutěži. Tým kolem kapitána Pavel Beneše zdobila opět výborná parta, která nemalou měrou přispěla k dobrým výkonům.

B-družstvo /I. třída/       
5. místo 
 

Stejně jako u A-družstva bylo cílem béčka vylepšení umístění z minulé sezóny, kdy muselo účast v I.třídě zachraňovat až v podzimní baráži. Ve vyrovnané soutěži, kdy družstvo často nenastupovalo v nejsilnější sestavě a na kurtě se v průběhu sezóny vystřídalo celkem11 hráčů, včetně mladších žáků, se cíl nakonec podařilo splnit a se 3 vítězstvími obsadilo celkově 5.místo.            

 
MLADŠÍ ŽACTVO:         
A-družstvo /I.třída/          
3. místo  
  

Již od prvního kola , kdy tým narazil na favorita celé soutěže SK Satalice B, a ve vyrovnaném utkání podlehl 3:6, bylo jasné, že tíha odpovědnosti za výsledky bude ležet na chlapecké části družstva. Děvčata, která se nám sice podařilo hostováním doplnit, na soutěž při vší snaze ještě nestačila, situaci komplikovala i zranění a onemocnění. Ani to však tým pod vedením kapitána Martina Nováka nezlomilo, v závěru soutěže dokázal zkonsolidoval síly a 3 vítěznými zápasy v řadě, z nichž dvakrát nastupoval bez děvčat, vybojovat pěkné 3.místo.

 
BABYTENIS:           

A-družstvo /Memoriál Zdeňka Kocmana/       
1. místo /skupina E/
 

Po několikaleté absenci v soutěži nejmladších, kdy se z důvodu nedostatku dětí družstvo nepodařilo sestavit, o sobě dala Oáza opět pořádně vědět. Tým, sestavený ve spolupráci se Sokolem Stodůlky, od prvního kola dával jasně najevo, že hodlá bojovat o mety nejvyšší. Kapitánu družstva Zdeňku Kubíkovi se podařilo stmelit hráče i rodiče v jednolitý kolektiv, který kráčel od vítězství k vítězství. Výsledkem bylo suverénní 1.místo ve skupině, při celkovém skóre 40:2. Gratulujeme a držíme palce v zářijovém turnaji o postup na mistrovství republiky!!! 

Image 0 - IMG_1473
Image 1 - IMG_1468
Image 2 - IMG_1469
Image 3 - IMG_1470
Image 4 - IMG_1471
Image 5 - IMG_1472

Sestavy družstev i podrobné výsledky jednotlivých utkání najdete na www.cztenis.cz. 

 

PETR BENEŠ - JAKUB MATYÁŠ  PŘEBORNÍKY  PRAHY!!! 
 
Petr Beneš a Jakub Matyáš se na dvorcích Sparty stali přeborníky Prahy ve čtyřhře starších žáků. Ve finále porazili dvojici Paulson-Svoboda 6:1, 6.2. Gratulujeme!!!