Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

Prvoligová premiéra na výbornou


  Úspěšné vystoupení v Rakovníku


 Úspěchem skončilo premiérové vystoupení A-týmu dospělých v I.tenisové lize družstev. Po úvodním vítězství nad týmem DEZA Valašské Meziříčí, které bylo pojistkou udržení v soutěži pro příští sezónu, dokázal náš tým druhý den porazit  favorizovaný Realsport Nymburk B a ve finále skupiny A potom sehrát vyrovnané utkání se Slávii Plzeň. Výsledkem bylo celkově 5.-8.místo v soutěži. 

                                                                                                                                      

Prvním soupeřem našeho týmu byl dlouholetý účastník I.ligy, tým DEZA ValašskéMeziříčí. Přestože soupeř nenastoupil v nejsilnější sestavě, na našich raketách byla cítit nervozita, daná důležitostí zápasu. Vítězství znamenalo pojistku v boji o 3.místo ve skupině a setrvání v I.lize i pro sezónu následující, prohra by naopak nasměrovala náš tým do nejisté baráže o udržení v soutěži. Ve zmoklém, několikrát přerušovaném utkání, dokázali naši zabojovat a utkání  rozhodnout ve svůj prospěch již po dvouhrách. Celkové vítězství v poměru 8:1 zajistilo týmu klid do dalších náročných bojů.


Druhý den čekalo náš tým béčko Realsportu Nymburk, papírový favorit skupiny, který však první den nečekaně klopýtl se Slávii Plzeň 1:8. Po prvních 3 dvouhrách se zdálo, že utkání bude jednoznačnou záležitostí favorita. Petr Vaníček, Honza Bezděčka, ani Bára Bachmanová na své soupeře nestačili a podlehli shodně ve 2 setech. První jiskřičku naděje pro naše barvy vykřesal na 4.místě hrající Petr Lajkep, když jeho soupeř musel za stavu 4:4 v prvním setu skrečova

t zápas pro zranění. Další bod přidal v utkání trojek Martin Jureček, jemuž se podařilo zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, když po prohraném 1.setu dokázal zvednout hlavu a utkání otočit ve svůj prospěch. Vyrovnané utkání plné zvratů ve druhém ženském singlu pak dokázala do vítězného konce dovést i Kristýna Horáková, která perfektně zvládla koncovky setů a zvítězila 7:6,7:6. A bylo vyrovnáno! Do mužských čtyřher vyrukoval soupeř s těžkými kalibry a byl jasným favoritem. Martin Jureček s Petrem Lajkepem, přestože odvedli výkon na hranici svých možností, podlehli páru Lustig-Kovačka 3:6,2:6. Vyrovnanou partií bylo pak utkání prvních deblů, ve které se utkali náš nově sestavený pár  Petr Vaníček – Libor Sedláček a nymburská dvojice Vrbka-Vojtíšek. V koncovce prvního setu se sice štěstí obrátilo na stranu soupeře, ale od druhého setu naši jasně ovládli kurt a po bezchybném výkonu vyrovnali stav utkání na 4:4. Ve čtyřhře žen pak Bára Suková a Kristýna Horáková nedali svým soupeřkám šanci a senzace byla na světě!


Třetí den svedl v boji o postup do semifinále ligy proti sobě neporažené týmy Oázy Praha a Slávie Plzeň, na vítěze utkání čekala pak další den slavnými jmény našlapaná sestava Sparty a Olympu. Výhra nad Realsportem náš tým zdravě nabudila a do utkání jsme nastupovali odhodlaní nedat soupeři nic zadarmo a o vítězství ve skupině se pořádně poprat. Utkání zahájil suverénním vítězstvím Martin Jureček, jedničky týmu Honza Bezděčka a Kristýna Horáková pak svým soupeřům ve vyrovnaných zápasech podlehli. Na 2:2 srovnávala Maria Biryukova, když ve 2 setech porazila loňskou vítězku pardubické juniorky Kláru Kopřivovou. Pro naši trojku Petra Lajkepa byl agresivně hrající juniorský reprezentant Radim Urbánek nad jeho síly, naději vyrovnat stav zápasu měl Libor Sedláček, který v pěkném utkání nakonec podlehl zkušenému Janu Říhovi 6:7,2:6. V mužských čtyřhrách jsme opět nebyli favority, tentokrát se však včerejší senzaci nepodařilo zopakovat a soupeř dovedl oba zápasy do vítězného konce. V posledním utkání ženské čtyřhry pak Bára Suková s Kristýnou Horákovou potvrdili svou deblovou neporazitelnost, když své soupeřky jasně přehrály a korigovaly konečný stav na přijatelných 3:6.


 

Image 0 - IMG_9402
Image 1 - IMG_9404
Image 2 - IMG_9407
Image 3 - IMG_9409
Image 4 - IMG_9410

Celkově 2.místo ve skupině je nečekaným úspěchem, je dílem dobré party i nadšenýchvýkonů hráčů ve všech utkáních. Kromě skvělé reprezentace SK Oáza Praha si hráčiz Rakovníka odvážejí celou řadu kvalitních individuálních výsledků a určitě i pořádnou dávku sebevědomí do dalších bojů na kurtě.  

Tým

GRATULUJEME!!!