Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

OAZA CUP-muži, 25.-27.2.2012

 

Poslední únorový víkend jsme v hale na Oaze uspořádali tradiční zimní turnaj mužů Oaza cup 2012. Kvalitně obsazený turnaj /dvouhra-kat.8, čtyřhra-kat.7/ byl dobrou prověrkou zimní připravenosti našich hráčů, z 24-členného startovního pole ve dvouhře byla plná třetina domácích.

O vyrovnanosti soutěže svědčí to, že plná polovina nasazených hráčů neprošla sítem předkola a prvního kola. Čtvrtfinále pak bylo konečnou stanicí i pro 1.nasazeného Jakuba Součka /TCD Horní Měcholupy/, který nestačil na pozdějšího vítěze celého turnaje Adama Nováka z LTC Pardubice a podlehl 5:7,4:6. V souboji nastupujícího mládí ve druhém čtvrtfinále byl úspěšnější David Šimůnek, když přehrál svého klubového kolegu z I.ČLTK Praha Honzu Zedníka 6:2,6:3. Ve třetím čtvrtfinále se střetli domácí Pavel Kubec a Jirka Jiskra z VŠB Ostrava, v souboji plném dlouhých výměn byl nakonec úspěšnější Pavel Kubec v poměru 7:6,7:5. Poslední čtvrtfinále svedlo pak druhého nasazeného domácího  Honzu Bezděčku a Narka Nikogosyana z PSK Olymp. Honza Bezděčka obhájil své nasazení a zvítězil 6:4,6:4. V prvním semifinále navázal Adam Novák na kvalitní čtvrtfinálové představení a s přehledem přehrál Davida Šimůnka 6:3,6:4, druhé pak bylo soubojem domácích, Honza Bezděčka porazil Pavla Kubce v poměru 6:3,7:6. V pondělním finálovém utkání potvrdil svou  dobrou formu Adam Novák a dvousetovým vítězstvím 7:5,6:4 dokončil úspěšnou pouť turnajem.    

                                               

                                                                                                                                                     

                               finalisté dvouhry Jan Bezděčka a Adam Novák  

O poznání slabší konkurence se sešla ve čtyřhře, do soutěže se přihlásilo pouhých 7 dvojic. Do finále se probojovala nenasazená dvojice Jiří Vokoun /Sparta Praha/-Karel Jílek /FHTK Dobřichovice/, když si v semifinále dokázala hladce poradit s prvním nasazeným párem Bezděčka-Souček 6:3,6:3. Druhými finalisty byli pak domácí Libor Sedláček-Martin Fiala, kteří v semifinále jasně přehráli dvojici Konstruktivy Jan Šebík-David Kyselka 6:1,6:3. Z vítězství se nakonec radovali Jirka Vokoun a Karel Jílek, kteří ve vyrovnaném finále zdolali Libora Sedláčka a Martina Fialu 7:6,6:3.                               

                                                                            Vítězům gratulujeme!!!