nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1526

BENYSTAV CUP - muži, 4.-6.12.2015

Po úspěšné letní premiéře turnaje mužů, sponzorovaného firmou Benystav s.r.o, jsme se v načaté spolupráci rozhodli pokračovat a uspořádali halový turnaj ve stejné věkové kategorii. Turnaj kategorie ´C´ proběhl v termínu 4.-6.12.2015 za účasti 31 hráčů ve dvouhře /z toho 6 domácích/ a 8 párů ve čtyřhře, kategorie se v obou případech vyšplhala na č.7. Kvalitní účast přilákaly i ´prize money´ ve výši 10.000,-Kč, ozdobou turnaje byl pak aktuální mistr ČR ve dvouhře Michal Franěk /TC Realsport Nymburk/.

V turnaji o sobě dali vědět zejména mladí hráči ročníků 1995-97. O největší překvapení se postaral Lukáš Vejvara /I-ČLTK Praha/, který ve čtvrtfinále vyřadil prvního nasazeného Michala Fraňka 4:6,6:3 a 10:7 v tie-breaku. V dalších čtvrtfinálových zápasech si v domácím derby poradil zkušený s mladým Ondrou Duškem 7:6,6:4, Marek Nerušil /TC Realsport Nymburk/ přehrál Davida Potužáka /TCG Karlovy Vary/ 4:6,6:3 a 10:4, a Marek Gengel /TK Neridé/ domácího Jakuba Duška 6:3,6:1. V semifinále Lukáš Vejvara dokázal potvrdit vysoko nasazenou laťku ze čtvrtfinále a ve vyrovnaném utkání porazil Libora Sedláčka 7:6,6:4. Druhým finalistou se stal Marek Gengel, jehož soupeř Marek Nerušil za stavu 1:6,0:1 utkání pro zranění skrečoval. Ve finálovém utkání dokázal Lukáš Vejvara vzdorovat pouze první set, druhý již proběhl jednoznačně v režii Marka Gengla. Výsledkem 7:6,6:1 potvrdil své překvapivé, ale zasloužené vítězství v turnaji, kterým dokázal projít bez ztráty jediného setu.

Vítězem turnaje čtyřher se stali Jakub Rozlívek /TK Slávia Plzeň/ a Štěpán Rinko /TCG Karlovy Vary/, kteří ve finálovém utkání zdolali dvojici David Potužák - Lukáš Vejvara 7:5,6:4 a vynahradili si tím svoje neúspěšné vystoupení ve dvouhře.

2015-BENYSTAV CUP-muži-hala 4.

Děkujeme organizátorům turnaje i sponzorské firmě Benystav s.r.o. a vítězům gratulujeme.