Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

Přebory Prahy dorostenců, 17.-21.5.2013

    

Ve dnech 17.-21.5.2013 byl náš oddíl po loňské úspěšné premiéře opět pověřen uspořádáním Přeborů hl.města Prahy dorostenců. Do turnaje, vypsaného pro 64 účastníků , byli nakonec přijati všichni prezentovaní hráči a startovní pole se tak na poslední chvíli rozšířilo na 66. Do soutěže čtyřhry se přihlásilo 24 dvojic.  


 

    Mezi účastníky se neztratili ani domácí hráči. Nejlépe z nich si počínal Ondřej Dušek, který se ve dvouhře probojoval až do semifinále a ve čtyřhře dokázal se svým partnerem Dominikem Sochůrkem z I.ČLTK vybojovat přebornický titul. Špatně si nevedli ani další naši. Petr Beneš skončil mezi nejlepšími 16, Jakub Matyáš o kolo dříve, oba na raketě Patrika Rikla, v současné době nejlepšího českého juniora do 14 let.. Sítem prvního kola se podařilo projít i Honzovi Sládkovi, ostatní naši přes své soupeře v prvním kole dvouhry nepostoupili. Ze 3.místa ve čtyřhře se pak může radovat Jakub Matyáš, který se spolu s Jakubem Musilem ze Sparty probojovali do semifinále, kde podlehli dvojici Dušek – Sochůrek 1:6, 2:6. 

    Úspěšná cesta turnajem našeho nejlepšího dorostence Ondry Duška skončila až na raketě prvního nasazeného Václava Slezáka ze Sparty, kterému ve vyrovnaném utkání podlehl 5:7, 3:6. Ze druhého semifinále postupoval Dominik Sochůrek, za stavu 6:3 a 4:0 jeho soupeř Patrik Pech z Olympu utkání pro zranění vzdal. Finále pak bylo jednoznačnou záležitostí Dominika Sochůrka, který si po výsledku 6:2,6:1 zaslouženě odvezl přebornický titul.  


                            

1.semifinále Dušek-Slezák      2.semifinále Pech-Sochůrek       Finále Sochůrek-Slezák


    Ve finálovém utkání čtyřhry stála Ondrovi a Dominikovi v cestě za přebornickým titulem dvojice TK Olymp Filip Rikl – Patrik Pech. Ve vyrovnaném utkání se nakonec o přebornickém titulu rozhodovalo, stejně jako v minulém roce, až v supertiebreaku 3.setu. Dramatickou koncovku se jim, na rozdíl od minulého roku, podařilo úspěšně zvládnout a nejtěsnějším poměrem 10:8 dotáhli utkání do vítězného konce.      


 

                                                                                  
 Finále čtyřhry Rikl,Pech-Sochůrek,Dušek      Rozhodčí turnaje Pavel Beneš a Dan Krejčí

Gratulujeme!!!