Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

KIA ´Lucky drive to Australia 2018´, starší žáci, 1.-4.12.2017

      

První prosincový víkend jsme navázali na úspěšnou spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH z minulého roku a byli pověřeni uspořádáním turnaje, kde hlavní cenou byl opět zájezd na Australian Open 2018, jehož je KIA MOTORS generálním sponzorem. Cílovou kategorií turnaje ´KIA Lucky drive to Australia 2018´ byli tentokrát starší žáci. Turnaj byl, stejně jako v minulém roce, vypsán jako kategorie ´C´, ale cena pro vítěze přilákala, zejména ve dvouhře, opět silnou konkurenci a součet bodových hodnot nejlepších hráčů 150 zařadil turnaj do kategorie 7.

Na startovní čáru dvouhry se postavilo 32 hráčů, čímž byla plánovaná kapacita turnaje na 100% vyčerpána. První kola se obešla bez větších překvapení, do semifinále se probojovali 3 nejvýše nasazení hráči, jediným nenasazeným mezi semifinalisty byl Lukáš Velík, který postupně porazil ve 2.kole Filipa Paroulka /TJ Radlice/ a ve čtvrtfinále pak Filipa Valu /TK Pernštýn 1897 Pardubice/. Obě semifinálová utkání byla bojem od prvního do posledního fiftýnu a rozhodovala se až v supertiebreaku 3.setu. V prvním byl úspěšnější Lukáš Janoušek /TK Slavia Plzeň/, který po prohraném 1.setu dokázal otočit vývoj utkání a v supertiebreaku 3.setu zdolal Ondřeje Huja /LTK Teplice o.s./ 4:6,7:5,1:0 /10:6/. Ve druhém utkání mezi Lukášem Velíkem a Tomášem Zlatohlávkem /I.ČLTK Praha/ byla zápletka v tiebreaku doslova kriminální. Po nervydrásajícím průběhu, kdy se mečboly střídaly na obou stranách, byl nakonec tím šťastnějším Lukáš Velík, který se po setech 3:6, 6:1, 1:0 /15:13/ stal druhým finalistou turnaje. Že se v tenise může stát cokoli, potvrdilo pondělní finále. Ani vyhraný set, a 3 mečboly ve druhém při vlastním podání za stavu 6:5 a 40:0 nestačily Lukáši Velíkovi k tomu, aby se mohl radovat z první ceny. S tíhou okamžiku se lépe dokázal vyrovnat Lukáš Janoušek, který odvrátil mečboly, srovnal skóre a v závěrečném supertiebreaku dovedl zápas do vítězného konce. Po výsledku 4:6, 7:6/4/, 1:0 /3/. mohl z rukou prezidenta a generálního ředitele KIA MOTORS CZECH převzít letenku na cestu k protinožcům. Slavnostního vyhlášení vítězek se zúčastnil i starosta MČ Praha 4 p. Petr Štěpánek a zástupce PTS p. Ivan Vyvadil.


                  2017-KIA-Lucky

                    


Ve finále čtyřhry, které nabídlo, stejně jako finále dvouhry, rozuzlení až v supertiebreaku 3.setu, zvítězili Lukáš Velík, Boris Durovič /I.ČLTK Praha/ nad dvojicí Lukáš Rais TK Olymp/, Vít Kalina /TJ Sparta Praha/6:7/4/, 6:4, 1:0 /5/


             Gratulujeme vítězům a děkujeme hlavnímu sponzoru turnaje firmě KIA MOTORS CZECH. 
      
                                      Kompletní výsledky turnaje na www.cztenis.cz