Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1524

I.liga 2010

Úspěšné vystoupení v Liberci

 

Po úspěšném jarním vystoupení našich družstev v Pražských soutěžích se netrpělivě čekalo na výsledek A-týmu dospělých v I.tenisové lize. Náš tým byl vylosován do těžké skupiny v Liberci, na nic jiného než boj o udržení v soutěži se nedalo za dané situace pomýšlet.      
 

Stejně jako v loňském roce byla závěrečná příprava před soutěží zahájena společným soustředěním, které proběhlo od 16.-20.srpna. Příjemný areál v jihočeské Březnici jsme tentokrát z ekonomických důvodů vyměnili za domácí prostředí na Oáze. Cílem bylo připravit tým po technické, fyzické i psychické stránce na 4 těžká utkání, která nás čekala druhý zářijový týden v Liberci.    

 

V prvním utkání byl soupeřem našeho týmu favorit a pozdější vítěz celé soutěže, domácí LTK Liberec. Proti ambicióznímu, zahraničními posilami vyztuženému soupeři, jsme neměli nejmenší šanci na úspěch, a tak konečný výsledek 0:9 nemohl srazit náš tým do kolenou. Jediný set uhrály Kristýna Horáková s Bárou Sukovou ve čtyřhře, když o vítězství je připravilo jen zakolísání v závěrečném tie-breaku 3.setu. 

 

Druhý den nás čekalo pravděpodobně klíčové utkání v boji o záchranu, a to proti Realsportu Nymburk. Soupeř, jehož soupiska se 6 zahraničními hráči budila respekt, však dorazil v silně improvizované sestavě a utkání se tak stalo jednoznačnou záležitostí našeho týmu. Vítězství 8:1 bylo pojistkou 3.místa ve skupině, a tím i výhodnější pozice do případné baráže o udržení v soutěži.


Třetím soupeřem byl silný tým Škody Plzeň, který předchozí den vážně potrápil favorizovaný Liberec. Případné vítězství by znamenalo 2.místo ve skupině a jistotu pro příští rok, porážka pak baráž o udržení proti 4.týmu ze skupiny B, hrané v Jablonci. Do boje jsme se rozhodli nasadit čerstvé síly, naopak 3 klíčové hráče pošetřit na eventuální baráž. Šanci dostali odpočatí Patricio Konortoff a Petr Lajkep, který nakonec uhrál jediný bod našeho týmu. Přestože naši hráči podali výkony na hranici svých možností, na víc než jeden bod po dvouhrách to nestačilo. Přesto 3.místo ve skupině bylo dobrou výchozí pozicí do čtvrteční baráže o udržení v soutěži.

 

V téměř již domácím libereckém prostředí jsme ve čtvrtek očekávali  4.tým skupiny B, LTK Klatovy. Kvůli silnému dešti byl začátek utkání posunut až na 14 hod. Ani dlouhé čekání  však nedokázalo náš tým rozladit a singlisté PetrVaníček, Libor Sedláček, Honza Bezděčka, Martin Jureček, Maria Biryukova a Kristýna Horáková prošli svými zápasy bez jediného zakolísání a výsledek 6:0 byl tak závěrečnou tečkou za letošním prvoligovým vystoupením.  
 

Celkové vystoupení týmu lze hodnotit jako úspěšné. Nelze však nevidět, že i letos při nás stál pořádný kus tenisového štěstí, když jsme v boji o záchranu narazili na zřejmě 2 z nejslabších týmů  v soutěži, oslabený Realsport Nymburk a LTK Klatovy. Na vyrovnané měření sil s nejsilnějšími soupeři chybí kvalitnější hráčský kádr, jehož vybudování je podmíněno vytvořením silného sponzorského zázemí, které v současné době v oddíle chybí. Bez něj je dlouhodobá stabilizace naší pozice v I.lize jen těžko myslitelná. 

  
 
 Za dobrou reprezentaci SK Oáza Praha děkujeme všem hráčům i vedení týmu.  

 

Podrobné výsledky soutěže najdete na  www.cztenis.cz