Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

Pardubická juniorka 2013: Ondra Dušek přeborníkem republiky!!!

 

Největším úspěchem v dosavadní kariéře skončilo vystoupení našeho 18-letého odchovance Ondry Duška na 86. ročníku Pardubické juniorky. Se svým partnerem Markem Gengelem z TK Neridé dokázali celý turnaj vyhrát a získat titul Přeborníků České republiky juniorů ve čtyřhře.

Po ne úplně vydařeném vystoupení ve dvouhře, kde v osmifinále zůstal na raketě o rok mladšího Jardy Vondráška z I.ČLTK Praha, se Ondra plně zkoncentroval na čtyřhru. Přestože se svým parťákem Markem Gengelem podle žebříčkového umístění určitě v nabité konkurenci 24 párů mezi favority nepatřili, dokázali se nakonec vyšplhat až na příčku nejvyšší.

Po úvodním ´povinném´ dvousetovém vítězství nad dvojicí Tomáš Elísek /Sokol Letovice/ – Jakub Rozlívek /TK Slavia Plzeň/ 7:5, 6:3 šlo už v dalších utkáních pořádně do tuhého. Všechny další zápasy se rozhodovaly až v supertiebreaku 3.setů, a to vždy poměrem nejtěsnějším. Důležitým krokem ke konečnému úspěchu bylo čtvrtfinálové vítězství nad druhým nasazeným párem Kryštof Jánošík – Pavel Štaubert /TK Sparta Praha/ 4:6, 6:3, 1:0/10:7/. Podobný průběh mělo i semifinále proti dvojici Miloslav Herzán /Agrofert .Prostějov/ - Lukáš Krejčí /TK Neridé/, výsledek 3:6, 6:3, 1:0 /12:10/ znamenal postup do finále. V boji o přebornický titul stáli Ondrovi a Dominikovi v cestě hráči Agrofertu Prostějov, finalista dvouhry David Poljak a jeho partner Dominik Kellovský. Po lehce vyhraném prvním setu srovnali ve druhém soupeři krok a utkání šlo opět do supertiebreaku. Do třetice dokázali Ondra s Dominikem ustát vypjatou koncovku a po setech 6:1, 2:6 a 1:0 /10:7/ si vybojovat mistrovský titul.

                                            

                            

                                                
                                                 GRATULUJEME!!!


Po úspěšném rozloučení s juniorskou kategorií čekají nyní Ondru  turnaje v kategorii dospělých. Spolu s trenérem Liborem Sedláčkem si jako cíl pro další sezónu vytkli získání prvních bodů do žebříčku ATP. Tak ať se jim to pdoaří!