Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1524

Kvalifikace pro Oblastní přebor Prahy mužů, 16.-18.4.2016

Poslední příprava před mistrovskými utkáními družstev proběhla letos netradičně. V termínu 16.-18.4.2016 jsme byli PTS pověřeni uspořádat kvalifikační turnaj pro Oblastní přebor Prahy v kategorii mužů, a tak místo víkendového předsezónního soustředění měli naši hráči možnost prověřit svou jarní formu v ostrých turnajových zápasech.

Až na výjimky této příležitosti využili všichni hráči širšího kádru druholigového béčka, z 28 zúčastněných bylo 10 domácích. Turnaj byl určen pro hráče s bodovou hodnotou nižší a vypsána byla pouze dvouhra. Přes poměrně kvalitní obsazení nevydal součet BH nejlepších 8 hráčů na víc, než kategorii č.4. Turnaj provázelo aprílové počasí a řada zápasů se musela dohrávat doslova mezi kapkami deště. Přesto se podstatnou část turnaje podařilo odehrát přes víkend a na pondělí zbyla pouze semifinálová a finálová utkání.

Přestože jsme ve čtvrtfinále měli pětinásobné a v semifinále dokonce trojnásobné zastoupení, z vítězství v turnaji se nakonec radoval Lukáš Vejvara /I.ČLTK Praha/. Ten v semifinále ve 3 setech přehrál Honzu Bezděčku 6:7/5/, 6:3, 6:1, jeho soupeřem ve finále mu pak byl Petr Vaníček, který předtím v domácím derby v semifinále hladce postoupil přes Petra Beneše 6:2, 6:1. Do finálového utkání vstoupil lépe Lukáš, který také vyhrál první set v poměru 6:2. Šance na zvrat se Petrovi naskytla až v koncovce 2.setu, ale 3 nevyužité setboly v tie-breaku znamenaly konec nadějí. Lukáš Vejvara tak navázal na vítězství v prosincovém halovém turnaji o Benny cup a dokázal, že na Oaze se mu daří. 

                                                       2016-Kvalifikace OP-muži 2               
                                             
                                           finalisté Petr Vaníček a Lukáš Vejvara 

Turnaj byl dobrou příležitostí pro naše hráče prověřit jarní formu a splnil to, co jsme od něj očekávali. 6 nejlepších postoupilo přímo na Oblastní přebory Prahy, semifinalisté pak byli odměněni míči Wilson, věnované PTS.

                                            Podrobné výsledky na: www.cztenis.cz