Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

Prvoligové loučení

Poslední týmovou soutěží, ke které se v letošní sezóně upírala naše pozornost, byla I.liga smíšených družstev. Stejně jako v letech předcházejících se konala v podzimním termínu, proto jsme pro přípravu zvolili osvědčený model z minulého roku, soustředění proběhlo ve dnech 29.-31.8.2012 na domácí půdě na Oaze.


Los nasměroval náš tým do skupiny D, hrané v Liberci, a soupeřem mu byli domácí LTK Liberec B, TK Pernštýn 1897 Pardubice a Realsport Nymburk. Už z vylosování a soupisek soupeřů bylo jasné, že letošní soutěž procházka růžovým sadem určitě nebude. Hned v prvním utkání jsme, stejně jako vloni, narazili na favorita a pozdějšího skupiny, béčko extraligového LTK Liberec. Přestože zápasy dvouher byly, až na výjimky, vyrovnané, jediný bod pro naše barvy uhrála Anna Klasen proti Janě Matouškové.Ve čtyřhrách se pak ještě podařilo druhý bod přidat dvojici Libor Sedláček-Petr Vaníček.


Druhý den nás čekala odveta loňského nevydařeného utkání proti TK Pernštýn Pardubice, který v prvním kole ve vyrovnaném utkání zdolal Realsport Nymburk 5:4. Vítězství mohlo být klíčem ke 2.místu ve skupině, ve které jsme tajně doufali, a tím i k udržení. v soutěži. V první sérii zápasů dokázaly bodovat obě naše jedničky, když Philip Orno po heroickém výkonu zdolal antukového specialistu Ondřeje Tomíšku a Anna Klasen ve 2 setech přehrála Pavlu Šmídovou. Pouze v utkání druhých mužů nestačil Jakub Souček na Ladislava Zeleného a po nervózním výkonu podlehl 2:6,3:6. S tímto bodem jsme tak trochu počítali, přesto stav 2:1 po první sérii zápasů dával naději. V utkání druhých žen nedokázala Martina Přádová proti zkušené Ludmile Cervanové zopakovat skvělý výkon z loňského roku a podlehla 1:6, 2:6. V utkání mužských trojek nezačal Honza Bezděčka šťastně, po prvním prohraném setu se však vzchopil a dokázal vyrovnat. Výron v kotníku na začátku 3.setu však ukončil Honzovo letošní vystoupení v I.lize a naše šance na další bod. Velkým bojem bylo i utkání Petra Vaníčka proti zkušenému Janu Valentovi.na 4.místě. Po prvním prohraném setu 4:6 se ve druhém rozhodovalo až v tie.breaku, když Petra od úspěchu dělilo jen pár fiftýnů. Za stavu 2:4 nevypadaly naše vyhlídky růžově, přesto jsme všichni věřili v obrat k lepšímu. Naději na zvrat v utkání dával vývoj utkání čtyřhry děvčat. Po hladce vyhrané první sadě však nedokázaly Martina Přádová s Annou Klasen dotáhnout dobře rozehrané utkání do konce, když ve 3.setu promarnily dokonce 3 mečboly. Obě rozehrané mužské čtyřhry pak soupeř po dohrání dámské čtyřhry skrečoval v náš prospěch.


Třetím soupeřem v utkání o lepší výchozí pozici v baráži byl náš již téměř tradiční soupeř Realsport Nymburk. Přestože kromě na prvním místě hrajícího Argentince Sebastiana Dacauda neměl v týmu žádnou ze zahraničních posil, jeho výsledky v prvních utkáních naznačovaly, že soupeř to bude nadmíru těžký. Na začátek utkání jsme museli čekat až do 13 hod, kdy počasí dovolilo nastoupit na kurty. První, a jak se později ukázalo, také poslední bod přinesla pro naše barvy Martina Přádová, která ve 2 setech přehrála Kláru Přibylovou. I vývoj dalších 5 současně hraných utkání dával naději na uspěšný výsledek. Bohužel však koncovky všech dobře rozehraných třísetových zápasů se otočily v náš neprospěch. Neuspěl Philip Orno proti 250.hráči ATP Sebastianu Decaudovi, ani Petr Vaníček proti ve výborné formě hrajícímu Jakubovi Čepkovi, ani Libor Sedláček proti veteránu Petru Kovačkovi. Svá utkání pak do úspěšného konce nedotáhli ani Marek Pešička proti Zdeňku Kubíkovi a Anna Klasen proti Tereze Martincové. Stav1:5 znamenal 4.místo ve skupině a stěhování do Jablonce, kde nás čekal 3.tým skupiny C, silné LTC Modřany 2005.


Jablonec nás přivítal počasím, že by do něj ani psa nevyhnal. Přesto jak naše, tak i semifinálové utkání mezi Severočeskou a LTK Liberec B, byla rozehrána včas. První bod pro naše barvy z mlhy vydoloval Philips Orno, když jednoznačně přehrál jedničku soupeře Lukáše Jedličku. Jeho příkladu následoval na druhém místě hrající Jakub Souček, který překvapivě ve 2 setech porazil Davida Pultra a stejně si počínala i Anna Klasen v souboji s Martinou Boreckou. 3:0 po první rundě bylo víc než nadějné… Další bod pak přidal Petr Vaníček proti Tondovi Adamčíkovi, naopak Jakub Dušek nestačil na Lukáše Poláčka a Martina Přádová na dvojku soupeře Stanislavu Hrozenskou. Bylo jasné, že stav 4:2 po dvouhrách ještě zdaleka nemusí nic znamenat, protože kvalita čtyřher soupeře je vyhlášená. V naší mužské sestavě jsme moc na výběr neměli, důvěru dostala zkušená dvojice Petr Vaníček - Libor Sedláček a v průběhu soutěže sestavený pár Philip Orno – Marek Pešička. Ani jedné z dvojic se však nepodařilo zachytit začátek utkání, a ani v jejich průběhu nám soupeři nedali šanci na obrat. Jasnými dvousetovými vítězstvími srovnal soupeř na 4:4. Příznivý vývoj neměla ani čtyřhra děvčat. Po prohraném prvním setu se jediná šance na obrat naskytla na začátku setu druhého, ale tu jsme, bohužel, nedokázali využít. Prohra 4:5 znamená po 3 úspěšných letech sestup do II.ligy.


Konečný výsledek a sestup je samozřejmě zklamáním pro hráče i vedení týmu. Po 3 úspěšných letech v I.lize se k nám tentokrát sportovní štěstí otočilo zády, nedokázali jsme dotáhnout dobře rozehraná utkání, k tomu se přidalo zranění Honzy Bezděčky v průběhu soutěže, citelná byla i neúčast Martina Jurečka, který ze zdravotních důvodů nemohl s týmem odjet.

Přestože cíl, vytčený před začátkem soutěže se nepodařilo splnit, nelze nevidět pozitiva našeho vystoupení. Hráči prokázali svoji vyspělost profesionálním přístupem k plnění povinností, obě zahraniční jedničky se ukázaly být platnými posilami a ve vypjatých situacích dokázali získávat důležité body, a tým jako celek dokázal svoji morálku a soudržnost. Na tom všem se dá stavět do budoucna a všichni věříme, že hráči v sobě najdou sílu poprat se o návrat zpět do soutěže, kam svými výkony určitě patří. Kádr týmu tvořili: Philip Orno, Jakub Souček, Honza Bezděčka, Petr Vaníček, Jakub Dušek, Marek Pešička, Anna Klasen, Martina Přádová, hrající asistent Libor Sedláček a kapitán Petr Fiala.
Za reprezentaci SK Oáza Praha děkujeme všem hráčům, vedení týmu i sponzorům.