Menu
Novinky
13.06.2023  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1492

Oaza-Mahrla 2:6

V neděli 12.2. na naši půdu zavítala Mahrla Praha. Vítěz Extraligy z roku 2009, který loni překvapivě spadnul do 1. ligy, což můžeme považovat nyní pouze jako epizodku, poněvadž  do dnešního kola nasbírala Mahrla plný počet bodů a rozhodně se nedalo předpokládat, že by náš prespektivní tým, mohl její spanilou jízdu první ligou byť jen přibrzdit. Před zápasem v našem týmu panovala zvídavá nálada, kteréto zvučné jméno z kádru soupeře se u nás na Oaze objeví. Naše tajné přání, abychom si mohli zahrát proti týmu, který nastoupí s hráčem absolutní světové špičky se nakonec vyplnilo. David Navara(2712) skutečně proti naší opoře Vaškovi Svobodovi nastoupil!

Ač zápas nebyl moc vyrovnaný, po dvou hodinách se ještě hrálo na všech šachovnicích. Patie začaly v rychlém sledu končit až před časovými kontrolami.

Jako první dohrál Tadeáš, kterému se příliš nepovedlo zahájení navíc nestihl včas udělat rošádu a soupeř toho ukázkově využil(0:1). Hance se černými příliš nepovedla královská indická. Soupeři se podařilo zablokovat královské křídlo a od té doby bylo jen otázkou času kdy promění převahu na dámském křídle v bod(0:2). Na malou vteřinku zažehl jiskru naděje Martin Cuhra, který po dobrém výkonu v zavřené francouzské přehrál Štěpána Formana, který do té doby v soutěži ještě neprohrál(1:2). Malá vteřinka ovšem uběhla a byla tu tvrdá realita. David Kubečka, rozehrál svou oblíbenou variantu sicilské, nicméně velmistr Vokáč s tím neměl žádný problém a Davida přehrál(1:3). Velmi sympatický výkon podal Vašek Svoboda , který proti Davidu Navarovi držel bílými v sicilské celkem vyrovnanou pozici, nicméně před 40tahem se dostal do časových problémů a tím nechal vyniknout mistrovství svého soupeře, který pěknou obětí dámy zvítězil(1:4). Pepa černými  s papírově silnějším soupeřem držel svou pozici po celou dobu v rovnováze. Remíza ve věžovce s rovným materiálem byla tedy nevyhnutelným důsledkem(1,5:4,5). Vojta Straka sahal po vítězství s Marcinem Kolagem(2351), nicméně nakonec cestu k výhře nenašel(2:5). Po časové kontrole se hrála už jen jedna partie.

Oldřich Vedral s černými v paulsenově sicilské nenašel správný plán a soupeř celkem bez problémů tento nedostatek ztrestal. Prohraná věžová koncovka, po časové kontrole byla už pouze pro IM Rašíka formalitou(2:6).

 stránky 1.ligy 

 fotogalerie