Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1524

OAZA CUP - mladší žáci, 6.-8.1.2017

O druhém lednovém víkendu, stejně jako v minulém roce, ožila naše hala tenisovým potěrem, a stala se dějištěm turnaje mladších žáků kategorie ´C´ Oaza cup 2017.

Přestože turnaj kolidoval s Halovým přeborem Prahy mladších žáků, zájem o účast byl veliký. Konečné číslo prezentovaných hráčů do dvouhry bylo 24, čímž byla plánovaná kapacita turnaje naplněna do posledního místa, ze součtu BH nejlepších hráčů ve dvouhře i čtyřhře vyšla kategorie 5. Turnaj byl, stejně jako předcházející turnaje mužů a starších žákyň rozehrán již v pátek večer, což umožnilo jeho plynulé a bezproblémové odehrání. Potěšitelné bylo, že příležitosti zahrát si turnaj na domácí půdě a získat první turnajové zkušenosti využilo 7 hráčů SK Oaza Praha, až na výjimky nově registrovaných. Nikomu z nich se sice nepodařilo probojovat do závěrečných kol turnaje, ale věříme, že získané zkušenosti zúročí ve své další práci.

Do semifinále se podle očekávání probojovali všichni 4 nejvýše žebříčkově postavení hráči. V prvním utkání na sebe narazili loňský vítěz Robert Němeček /TJ Spoje Praha/ a Tadeáš Augustýn /1.Vestecká sportovní/. Vyrovnané utkání pro sebe v těsném tie-breaku 3.setu rozhodnul Robert Němeček v poměru 3.6, 6:3, 1:0 /10:7/ Ve druhém semifinále pak Patrik Zháněl /Loko Trutnov/ ve 2. setech přehrál Filipa Růžka /LTC Litvínov/ 6:4, 6:2. Stejně jako první semifinále se i finále rozhodovalo až v tie-breaku 3.setu, ten pro sebe v poměru 10:3 rozhodl Robert Němeček a po výsledku 7:6, 2:6, 1:0 /10:3/ se stal vítězem dvouhry.

Dobrou formu potvrdil Robert i ve čtyřhře. Při účasti 8 párů dokázali se svým partnerem Tadeášem Augustýnem ve finále přehrát bratry Patrika a Šimona Zháněly 6:2, 3:6, 1:0 /10:6/ a zaslouženě si z Oazy odváží ´zlatý double´.

Děkujeme organizátorům turnaje a vítězům gratulujeme.

Kompletní výsledky turnaje najdete na www.cztenis.cz