Menu
Novinky
13.06.2023  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1492

Ujezd nad Lesy - Oaza E

Ahoj netradičně při sobotě.

Tak jsme včera úspěšně zvládli zápas v Újezdě nad Lesy. Logisticky jsme se řádně připravili a z Prahy vyjela 3 vozidla. První posádku tvořili vedoucí Karel dále Martin a Jakub, druhou posádku tvořili vedoucí Karel, dále Martin Jirka a Igor. Poslední pak já. Do zápasu jsme nastoupili s jasným cílem vítězství. To se nám taky hned od počátku dařilo. Martin Plesnivý převedl pěkně střední hru do vyhrané pěšcové koncovky a poměrně brzy vyhrál. Jirka zdvojil ke konci střední hry dvé věže na 7. řadě soupeře a dokázal, že i s bílejma umí vyhrát. Tedy krásnejch 2 - 0. Najednu vyskočí jako čertík z krabičky hráč 4. desky soupeře a začne vykřikovat ,,mobil, mobil! to nemůže! on se kouká na e-mail! Já to viděl! Mobil ! Kontumace!zavolejte všechy ihned sem! to nejde !!" Karel chudák trochu překvapenej se vytrhne ze čtení e.mailu co že se to jako děje a že čte jen e.mail, že to schová, že se nic ned?
?je. Nicméně soupeř s vidinou bodu neustále mlejnkuje ,,mobil, není možné, kontumace, pravidla jsou pravidla, kapitáne, jaký že jsou pravidla? nene, to je jedno, trvám na kontumaci, _Hra je hra, ale pravidla ta se musí dodržovat. Co je psáno je dáno,,, Mobil..." Pak sem viděl, jak se Karel na...al... a říká ,, Dyť jsem jen četl e-mail, dyť tady nehrajeme o titul mistra světa, dyť tady hrajeme nejnižší pralesní ligu ale jesli ti to zato stojí takle slabihoudsky vyhrát, mě je to jedno. atd... No nakonec jsme se dohodli, že se partie dohraje a udělá se zápis. Karel pak svýho soupeře pěkně přehrál na zug zvang. (to mi tedy pak říkal Karel, myslím, že to je nevýhoda tahu, ale už ani nevím:). Já viděl, že ho prostě pěkně vysušil.... Martin na první šachovnici dostal od soupeře dotaz. Hrajete na výhru? Martin řekl, hmm nehraju. Tak byla plichta. S Martina pak vypadlo, že včera porušil životosprávu a z tohoto důvo
du plichtu vzal.... Igor ve věžovce protlačil sváho pika na 2. řadu soupeře pak vymenil věže a zužitkoval lepší postavení svého krále k vítězství. Jakub přežil svoji smrt, když měl na 15 tahů deset sekund... Naštěstí to stihl zatáhnout a uhrát plichtu ve věžovce... Měl štěstí, že se všechny tahy odehrály blízko hodin. A to ještě byl takovej haur, že když měl 5 min do konce nechal soupeře přemejšlet na svůj čas... :) Karel velice technicky využil postavení svého pěšce na soupeřově 7. řadě, dámou vysbíral všechny pěšce a zasloženě vyhrál.... No a nejhorší nakonec... Mohl bych napsat, jak jsem obětoval v 7. tahu střelce na f7 abych mohl na soupeře zaútočit a jak se dobře bránil a bohužel nakonec ubránil... Ve skutečnosti, jsem sice kombinaci s obětí střelce vymyslel, avšak ihned s výhodou pro soupeře a to jak materiální tak poziční... A to mělo pak samozřejmě vliv aj na výsledek.
Nicméně výhra i pokud by kontumovali Karlovu partii.... a to je hlavni. Na závěr se soupeř ukázal v pravém světle resp. ve smyslu dodržování pravidel, když říkal, tak tu partii dejte za remis a do zápisu nic nenapíšem... Toto jsme smozřejmě odmítli.
Příští týden je volno a pak hrajeme doma. Myslím, že to bychom již mohli slavit zaslouženě postup:))
Hezkej víkend Richard