nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1526

OAZA CUP - muži , 23.-25.2.2013

Poslední únorový víkend jsme již tradičně v naší hale uspořádali zimní turnaj mužů Oaza cup 2013.

Kvalitně obsazeného turnaje kategorie C /dvouhra i čtyřhra – kategorie 7/ se zúčastnilo 20 hráčů, z nichž 6 bylo domácích. Nejtěžší los z našich měl Jakub Dušek, který ve 2.kole narazil na pozdějšího vítěze turnaje Petra Dolejšího z TK Néridé a podlehl 2:6, 4:6. Z nasazených hráčů sítem prvního kola neprošel domácí Jakub Souček, když po vyhraném prvním setu nakonec ve vyrovnaném zápase podlehl týmovému kolegovi Petru Vaníčkovi 6:3, 4:6, 4:6. Stejný osud potkal i 2.nasazeného Jakuba Jiřičku z MANE Hluboká nad Vltavou, který nestačil na chytrou hru Libora Sedláčka a podlehl ve 2 setech 5:7 a 3:6. Blízko k vyřazení měl i první nasazený David Prokop z TK Liberec, o svém vítězství nad Danielem Gallivodou z TK Neridé rozhodnul až v těsné koncovce 3.setu v poměru 7:5. Podobně dramatický průběh mělo i jeho čtvrtfinálové utkání proti Honzovi Michálkovi z Tenisu Cibulka. Za stavu 1:6 a 1:3 dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání, vyhrát 2.set a ve vyrovnané koncovce 3.setu pak ještě odvrátit mečbol a dovést zápas do vítězného konce v poměru 1:6, 6:3, 7:6 /tie-break 8:6/. Ze 2.čtrvtfinále postoupil Petr Dolejší vítězstvím nad Davidem Mrázkem /LTC Slovan Kladno/ 6:4, 4:6, 6:2, 3.bylo pak opět soubojem domácích hráčů. Soupeřem Petra Vaníčka byl tentokrát loňský finalista turnaje Honza Bezděčka, kterého od vítězství dělil jediný míček v koncovce 2.setu. Mečbol však prohospodařil a z vítězství 6:7, 7:5, 6:4 a postupu do semifinále se nakonec radoval Petr. V posledním čtvrtfinále stoupající formu po nemoci potvrdil Libor Sedláček, když s přehledem přehrál svého svěřence Jakuba Hanouska 6:4, 6:2. Semifinále bylo pak konečnou pro 1.nasazeného Davida Prokopa, který nestačil na stále se lepšícího Petra Dolejšího a podlehl ve 2 setech 4:6, 2:6. Druhé semifinále bylo opět v režii domácích. Debloví parťáci Libor Sedláček a Petr Vaníček předvedli další 3 setový maratón, ze kterého vítězně vyšel Libor v poměru 2:6, 6:4, 7:5, když 3.set dokázal ve svůj prospěch otočit z nepříznivého stavu 2:4. Pondělní finálové utkání bylo od začátku jasnou záležitostí Petra Dolejšího. Soupeři nedal šanci na zvrat v zápase a zaslouženě zvítězil 6:2, 6:1.

Libor Sedláček - Petr Dolejší, finalisté dvouhry

Vítězi čtyřhry se stali Honza Bezděčka a Honza Michálek. Na své cestě k titulu si postupně dokázali poradit s dvojicemi Libor Sedláček - Petr Vaníček 4:6, 6:0, 1:0 /super tie-break10:4/, Petr Dolejší – Matěj Čábela 6:2, 2:6, 1:0 /10:5/ a ve finále s druhými nasazenými Davidem Prokopem a Jakubem Jiřičkou, tentokrát už ve 2 setech 6:3, 7:6.