Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

AUTO KELLY CUP - muži, 21.-24.11.2014


Organizace i termín tradičního zimního turnaje mužů doznala proti minulým letům výrazných změn. Z důvodu nedostatku volných termínů ve 2.polovině zimní sezóny jsme turnaj přesunuli do jejího samého začátku, rozšířili počet hracích dnů i účastníků a novým hlavním sponzorem turnaje se stala firma Auto Kelly.
Jediné, co zůstalo, byla kategorie turnaje ´C´.

Původně plánovaný počet účastníků 24 byl nakonec překročen, rozšíření hrací doby o pátek večer umožnilo organizátorům vyhovět všem přihlášeným a do turnaje přijmout 32 hráčů.. Přestože termín kolidoval s turnajem kategorie B na Mělníku a 2 dalšími ´céčkovými´ turnaji v Praze, sešla se slušná konkurence a kategorie turnaje ve dvouhře i čtyřhře se dostala na číslo 6.

Nejúspěšnější z 9 domácích účastníků dvouhry byl Tomáš Frommel, který se probojoval až do semifinále. Ve čtvrtfinále si dokázal poradit s 15-letým Tadeášem Paroulkem z I.ČLTK 6:3,1:6 a 10:8 v supertiebreaku 3.setu, na jehož raketě v prvních dvou kolech zůstali Jakub Souček i Jakub Dušek. V semifinále však už nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Vladimíra Řezníčka z Aritmy, který předtím ve čtvrtfinále vyřadil dalšího našeho hráče Jakuba Hanouska. Třetím z našich, kdo dosáhl alespoň na čtvrtfinále, byl Ondra Lukeš, který po 2 suverénních výhrách podlehl finalistovi turnaje, hráči prvoligového TK Pernštýn 1897 Pardubice, Martinu Bezdíčkovi. Ten si stejně suverénně vedl i v semifinále, kde nedal šanci 16-letému Sergeji Schetitinovi /Oaza Říčany/. V dramatickém finálovém utkání se štěstěna v koncovce 3.setu přiklonila na stranu Vladimíra Řezníčka, který si po výsledku 4:6,7:5 a 10:8 odnesl prémii i body a vítězství.

V soutěži čtyřhry, ke které se prezentovalo 10 párů, jsme měli dvojnásobné semifinálové zastoupení. Dvojice úspěšných singlistů Jakub Hanousek a Ondra Lukeš se ve čtvrtfinále dokázala prosadit proti druhému nasazenému páru Bezdíček-Nerušil /Realsport Nymburk/ 7:5,6:7 a 10:1, v semifinále pak nadějně rozehrané utkání proti dvojici Schetitin-Kubíček /TSM Vysočany/ nedotáhla do vítězného konce a podlehla 4:6,6:4 a 7:10. Do semifinále se dokázal probojovat i Libor Sedláček spolu se svým partnerem a ředitelem turnaje v jedné osobě Michalem Benešem /Baník Příbram/. V něm nestačili na pozdější vítěze turnaje Vladimíra Řezníčka a Filipa Michla/TC VŠ Praha/ a podlehli 2:6, 2:6. Ti pak svoji suverenitu potvrdili i ve finále a po zásluze zvítězili 6:4,6:1.

    

                                 
Bezdíček - Řezníček             Schetitin,Kubíček-Michl,Řezníček

Děkujeme sponzorům i organizátorům turnaje a vítězům gratulujeme.

Kompletní výsledky turnaje najdete na www.cztenis.cz