nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1526

OAZA CUP - muži, 21.-23.9.2013

Předposlední zářijový víkend jsme již počtvrté na našich dvorcích hostili celostátní turnaj mužů kategorie B, OAZA CUP 2013. Přestože se do soutěže dvouhry prezentovalo pouze 30 hráčů, sešla se velice slušná konkurence a kategorie turnaje se ve dvouhře i čtyřhře vyšplhala na číslo 9.

Ve srovnání s minulými lety se tentokrát nedařilo našim hráčům, z 9 zúčastněných se nikomu ve dvouhře nepodařilo překonat 2.kolo a tak se nedělní čtvrtfinálové zápasy odehrávaly bez účasti domácích. Nejblíže k ní měl Libor Sedláček, který podlehl po třísetovém boji 2.nasazenému Štěpánu Kohoutovi /LTK Cibulka/ 6:3,0:6 a 5:7 V prvním čtvrtfinále na sebe narazili první nasazený Martin Kameník /Aritma/ a loňský vítěz Filip Brtnický /Neridé/. Ve vyrovnaném zápase, plném dlouhých výměn, nakonec rozhodla lepší fyzická kondice Filipa Brtnického, který po více než 3 hodinách zvítězil 7:5,2:6,6:1 Jeho soupeřem v semifinále se po dvousetovém vítězství nad nejstarším účastníkem turnaje Lukášem Vojtěchovským /LTK Liberec/ 6:3,7:5 stal Martin Řezníček /VŠ Praha/. V dolní polovině pavouka pak přehrál David Pavlík /Sparta Praha/ Tomáše Fialu /Strakonice/ 6:3,6:4, podobně hladký průběh mělo i poslední čtvrtfinále, ve kterém si semifinalista letošní Pardubické juniorky Daniel Knoflíček /Agrofert Prostějov/ poradil s druhým nasazeným Štěpánem Kohoutem, který mu utkání za stavu 4:6,1:4 pro zranění skrečoval. Obě utkání o postup do finále, hraná bezprostředně po skončení čtvrtfinále, se rozhodovala až ve 3.setech, a pořádně prověřila nejen tenisové umění, ale i fyzickou kondici hráčů. V prvním z nich si Filip Brtnický zopakoval maratónské vystoupení ze čtvrtfinále a po dalších 3 hodinách úporného boje v dramatické koncovce 3.setu dokázal zdolat Martina Řezníčka 1:6,6:4,7:5. Druhé semifinále bylo soubojem mládí, svou rostoucí formu potvrdil Daniel Knoflíček, který po prohraném 1.setu zmobilizoval síly a dokázal dovést utkání s Davidem Pavlíkem do vítězného konce v poměru 3:6,6:2,6:2 Ani ve finále nevybočil Filip Brtnický z tradice svých maratónských představení, tentokrát se však po vyhraném prvním setu musel sklonit před uměním a bojovností Daniela Knoflíčka. Ten dokázal utkání rozhodnout až v tie-breaku 3. setu a výsledkem 4:6,6:1,7:6(1) si zaslouženě z Oazy odnesl titul.

Brtnický - Knoflíček                          Fiala,Vojtěchovský - Knoflíček,Čepek

Ve čtyřhře se na startovní listině sešlo celkem 15 dvojic. Ani zde se našim nepodařilo dostat dál než do 2.kola. Celkovým vítězem se stala dvojice Daniel Knoflíček – Jakub Čepek /Realsport Nymburk/, která ve finále zdolala obhájce loňského prvenství Lukáše Vojtěchovského a Tomáše Fialu ve 3.setech 6:1,3:6 a 10:6 v supertiebraku 3.setu.

Vítězům turnaje gratulujeme a těšíme se na příští ročník!!!