nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1517

BENYSTAV CUP, muži, 25.-27.11.2016

Halovou sezónu jsmei poslední listopadový víkend zahájili turnajem mužů, který pořádáme již tradičně ve spolupráci s firmou Benystav s.r.o. Turnaj byl první příležitostí prověřit zimní formu, čehož využilo hned 8 domácích hráčů. Z 24 přihlášených do dvouhry nakonec do soutěže nastoupilo 22 hráčů, součet BH nejlepších zařadil turnaj do kategorie 5.

Úvodní kola se obešla bez větších překvapení, ta na sebe mechala čekat až do nedělního semifinále. V prvním z nich podlehl první nasazený Vojta Adámek /LTC Modřany 2005/ ve 2 setech Vladimíru Řezníčkovi /SK Aritma Praha/ 4:6, 3:6, ve druhém se pak utkali domácí Jakub Dušek a Libor Sedláček. Po prvním setu vše nasvědčovalo, že Jakub konečně dokáže zúročit natrénované hodiny i lepší fyzickou kondici a přehrát Libora, který byl v dřívějších letech jeho trenérem. Ale opak byl pravdou. Po rychle prohraném prvním setu dokázal Libor zmobilizovat síly a v tie-breaku 2. a super-tiebreaku 3.setu zúročit své zkušenosti. Výsledek 1:6, 7:6(1), 1:0 (5) jej posunul do odpoledního finále. Kdo si myslel, že v něm budou Liborovi chybět síly, byl na omylu. Rozjetý ´veterán´ nedal svému mladšímu soupeři nejmenší šanci a po vítězství 6:3, 6:0 se stal překvapivým, ale zaslouženým vítězem turnajem.

Z 11 přihlášených párů ve čtyřhře, jejíž kategorie předčila dvouhru a vyšplhala se na 6, si nejlépe vedli Jakub a Ondra Duškovi, kteří ve finále přehráli dvojici Filip Michl /TK Mníšek/ – Martin Kotýk /Lokomotiva Plzeň/ 7:6 (5), 6:4.