Menu
Novinky
13.06.2023  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1492

Oaza E - Kobylisy G 5:3

Tak máme za sebou úspěšně kritické jarněprázdninové kolo. Minulý týden se mi sešel seznam omluvenek dlouhej jak Lovosice a tak jsem měl poměrně obavy o sestavu. Nakonec jsem ji měl však již koncem týdne jistou,i když jsem musel sáhnout do Efka.( Pepa neměl radost...:). Takže jsme nastupovali v sestavě, Martin, já, Karel, Martin, Jakub, Mirek, Lukáš a Aranka. Elově jsme na tom byly lépe a tak jsem si před zápasemm nedělal žádných obav o výsledek. Zvláště pak, když již 10 min před utkáním bylo postaveno najisto, že soupeř bude hrát v 7. Mě to tedy samozřejmě potěšilo s ohledem na družstvo, avšak zase si nemohla zahrát Aranka, která si zcela výjmečně udělala na zápas čas. (Doufá ;m, že na éčko nezanevře. Zároveň bych ji chtěl za celý kolektiv družstva E popřát vše nejlepší ku včerejšímu svátku. Tuto informaci nám sdělil předseda oddílu Vedral)

Těsně před utkáním, ještě hovořím se Čmikíšem jedním z nejvýznamnějších šachistů našeho klubu a ten mi nenápadně ukazuje na sympatického, drobného, brýlatého asi 5letého klučinu od soupeře a říká mi. Jestli s ním budeš hrát, určitě prohraješ. Tak jsem mu poděkoval za důvěru, ale naštěstí s ním hrál Martin.... A Čmikíšova slova se nakonec ukázala pravdivá, klučina vyhrál.

Nicméně utkání začalo, zatím chyběla 3. deska Karel a 5. deska Jakub... Jakub psal, že dorazí později a u Karla vím, že má vždy akademickou půlhodinku. Po 20 minutách po očku vidím, jak vchází Jakub (5. deska) do místnosti, tak si říkám OK a věnuju se nějakým svým rádoby propočtům.... Jaké pak bylo moje překvapení, když se po dalších 10 minutách otočím vedle sebe na 3. desku (jestli již dorazil Karel) a najednou vidím, jak si tam Jakub vesele tahá již asi 12 tah... Popravdě jako nemusím to, ale málem mě z toho trefil infarkt... .Někteří škarohlídi již vyvěšovali černé prapory a prohlašovali celý zápas za zkontumovaný, jiní sejčkovali, že alepoň 3. a 5 deska bude kontumována... Prostě vznikl všeobecný zmatek a nikdo nevěděl co se bude dít. Do toho přišel Karel, a překvapeně kouká, jaké že to má základní postavení na šachovnici a kolik tahu již odehrál....(Do toho se dále smáli všechny děti soupeře a nebylo jich málo a šuškaly si, že již dlouho nikoho tak zmateného neviděly) . Nakonec naštěsí (nikdo neznaje žádných pravidel) se Jakub přesunul na 5. desku, Karel vrátil 3. desku do základního postavení a jelo se dál.

Po šachové stránce Vám však toho mnoho nenapíši... Martin bojoval se sympatickým chlapečkem srdnatě, avšak bohužel vzhledem ke Čmikíšově věštbě neměl žádných šancí a prohrál asi v remízové věžovce. Já jsem postupně sebral soupeři nějaký pěšáky a nakonec vyhrál. Karel stál jako vždy výborně útočně, ale další klučina se dobře bránil a partie nakonec skončila remis.Martin zkušene při přechodu ze střední hry do koncovky získal pěšce a pak i celou partii. Jakub zřejmě otřesen z toho, že se dostal až na 3 desku bohužel prohrál. Mirek opět s přehledem vyhrál a stává se tak domácí oporou týmu(zatím 100%). Lukáš Chytrý hrál velmi dobře a sice bych řekl v pro něho lepší koncovce ale takticky s ohledem na družstvo dal partii za remis.

Celkem tedy 5-3 a mám zato, že jsme si upevnili vedení v soutěži.

Pro informaci,becko, které hraje domácí utkání jako my také vyhrálo 5-3.

Autor: Richard Cuřín