nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1526

Mistrovské soutěže družstev - jaro 2015

Výsledky a vystoupení našich družstev mládeže i dospělých v letošních jarních týmových soutěžích lze až na malé výjimky hodnotit jako úspěšné.

Největším úspěchem je bezesporu vítězství B-družstva dospělých v Pražské divizi. Tým pod vedením Libora Sedláčka prošel celou soutěží bez jediného zakolísání a po zásluze skončil na 1.místě a vybojoval právo účasti ve II.lize 2016. Klíčem k úspěchu byla kromě spolehlivých výkonů všech členů týmu i efektivní spolupráce s A-družstvem, které pro 3 klíčová utkání dokázalo uvolnit své hráče.

Úspěšné B-družstvo dospělých po posledním vítězném utkání. Zleva: Martin Jureček, Honza Bezděčka, Petr Beneš, Libor Sedláček, Tereza Černá a Anna Benešová

A-družstvo dospělých, ve srovnání s minulým rokem, vstupovalo do soutěže s výrazným oslabením v ženském části. Z toho důvodu jeho hlavním cílem bylo udržení ve II.lize, což při změně rozpisu soutěže, kdy 6.tým v konečném hodnocení tabulky musí hrát podzimní baráž o udržení, znamenalo minimálně 5.místo. Klíčem k jeho splnění a zároveň pojistkou pro klid v další části soutěže byla úvodní 2 vítězství nad LOB Bohnice 7:2 a I.ČLTK B 6:3. Zejména vítězství ve 2.kole nad béčkem ČLTK, které proti nám nastoupilo v nejsilnější sestavě s ambicemi na postup, dodalo týmu klid a sebevědomí do dalších bojů. V ten moment se otevírala šance poprat se, stejně jako v loňském roce, o příčky nejvyšší, ale vzhledem k tomu, že v dalších kolech tým nemohl nastoupit v nejsilnějším složení, bylo po dohodě kapitánů družstev rozhodnuto posílit béčko v jeho snaze o vítězství v Pražské divizi. Definitivní pojistku udržení znamenala vítězství v 5.a 6.kole nad Aritmou a Jiskrou Bechyně, vždy shodným poměrem 5:4. V posledním kole jsme pak v boji o konečné 3.místo v tabulce podlehli týmu Slavoje Český Brod 3:6, když prioritou bylo potvrzení postupové pozice B-týmu.

A-družstvo dospělých po posledním zápase soutěže v Českém Brodě. Zleva: Jakub Dušek, Ondra Dušek, Petr Vaníček, Jakub Souček, Tereza Pecáková a Tereza Holšánová

C-družstvo dospělých pod vedením kapitána Ondry Lukeše při premiéře v pražské I.třídě obsadilo pěkné 3.místo ve své skupině, když doplácelo zejména na nedostatek hráček v ženské části týmu, se kterým se v posledních letech tradičně potýkáme.

Nejlepšího umístění v mládežnických kategoriích dosáhl paradoxně tým, od něhož se toho vzhledem k výměně hráčského kádru příliš neočekávalo, a to dorost B. Ten dokázal navázat na výsledek svých předchůdců v minulém roce a ve své skupině I.třídy vybojoval s 5 vítězstvími krásné 2.místo. A-družstvo dorostenců v čele s kapitánem Martinem Novákem st. pak 4.místem v Pražské lize dorostu spolehlivě uhájilo účast v soutěži pro r.2016.

A-družstvo dorostu

Stejně si vedlo i áčko st.žáků pod vedením Zdeňka Kubíka, tam však o udržení v soutěži a celkově 6.místě v tabulce rozhodovalo až nejtěsnější vítězství nad LTC Modřany 2005. Béčku starších žáků se po dlouhých letech účinkování v I.třídě soutěž nepodařilo udržet, aktuální výkonnost našich hráčů při vší snaze na tuto soutěž prostě nestačila. Pěkného umístění dosáhlo naopak A-družstvo mladších žáků, které pod vedením kapitána Honzy Beneše obsadilo 3.místo, když ještě v posledním kole bojovalo o postupovou šanci do nejvyšší soutěže. Babytenisté ve své skupině memoriálu Františka Kocmana obsadili 7.místo.

Úspěšným družstvům gratulujeme a děkujeme hráčům, kapitánům družstev, trenérům a sponzorům za dobrou reprezentaci SK OAZA Praha.