Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

Benystav Open - muži, 26.-29.12.2017 

Pro tradiční zimní halový turnaj mužů, jehož garantem a sponzorem je již po několik sezón firma Benystav s.r.o, jsme letos zvolili netradiční termín, spadající do období vánočních svátků. Vánoční termín, který nekolidoval s Přebornickými soutěžemi, ani turnaji vyšších kategorií, se ukázal jako výhodný, což se spolu s nadstandardními prize-money promítlo jako do počtu účastníků, tak do kvality obsazení. Do soutěže se prezentovalo 27 hráčů, součet BH nejlepších zařadil turnajovou dvouhru do kategorie 7 a čtyřhru při účasti 11 párů do kategorie 6.

První kolo se obešlo bez větších překvapení, už ve 2. se však se soutěží musel rozloučit 2.nasazený Jiří Vachtl /LTC Slovan Kladno/, který v tie-breaku 3.setu podlehl teprve 15-letému Mathiasi Musilovi /I.ČLTK Praha/. Ten pak dokázal projít až do semifinále, kde nestačil na 3.nasazeného Filipa Michla /TK Mníšek/. Druhé semifinále se obešlo bez překvapení, když první nasazený Jiří Franěk /TC Realsport Nymburk/ si bez větších problémů poradil s Romanem Arendarem /TK Olymp Praha/ 6:2, 7:5. Skutečným vyvrcholením turnaje bylo pak finále, v němž o vítězi musel rozhodnout až v tie-break 3.setu. Štěstí v koncovce se nakonec přiklonilo na stranu Jiřího Fraňka. který se po výsledku 7:6, 3:6, 1:0 /8/ stal zaslouženým vítězem celého turnaje. Ze 6 domácích hráčů se nejlépe dařilo 15-letému Kristiánu Kubíkovi, který skončil až ve čtvrtfinále na raketě Filipa Michla 3:6, 6:7 /4/, když předtím ve 2 setech porazil svého bývalého trenéra Libora Sedláčka 6:1, 7:6 /4/

          

  2017-Benystav Open-muži-hala

                 Na snímku zleva: Filip Michl, ředitel turnaje a hlavní sponzor Michal Beneš, Jiří Franěk

Svoji třídu potvrdil pak Jiří Franěk i ve čtyřhře, když se svým partnerem, domácím Kristiánem Kubíkem, prošli celým turnajem bez ztráty setu a završili finálovým vítězstvím nad dvojicí Eduard Pavlíkovský /Sokol Čimice/, Adam Peterka /TK Sparta Praha/ 6:0, 6:2.


 

                       Gratulujeme vítězům a děkujeme pořadatelům turnaje za jeho vzornou organizaci.


 

                                         Kompletní výsledky turnaje najdete na www.cztenis.cz