Menu
Novinky
29.04.2024  |  Aktuality

Sportovní centrum v SK OAZA vás vítá na nových stránkách.

více »
Anketa

Jaký je váš nejoblíbenější sport?
tenis (58%)
volejbal (14%)
nohejbal (13%)
minigolf (15%)
Celkem hlasovalo: 1529

S+W Automobily/Kopf Advisory Open, 30.6.-2.7.2018

      

Již 3.ročník turnaje dospělých, sponzorovaný firmami S+W.Automobily a KOPF Advisory, se uskutečnil na našich dvorcích v termínu od 30.6.-3.7.2018 Jeho součástí se poprvé vedle kategorii mužů i stal i turnaj žen. Celkem se do dvouher v obou kategoriích prezentovalo 71 hráčů a hráček, kategorie dvouher i čtyřher v obou kategoriích 8.


První kola v kategorii mužů se obešla bez větších překvapení, nečekalo se snad jen vyřazení 2.nasazeného Lukáše Vojtěchovského /LTK Liberec/, který již ve 2.kole podlehl Richardu Pavlůvovi /LTC Houštka/ 6:2,3:6,5:7. Tím příjemným byl naopak výkon teprve 19-letého Martina Šafáře /I-ČLTK Praha/,který si dokázal proklestit cestu až do finále turnaje. když v semifinále na jeho raketě po kuriózním výsledku 1:6,6:0,7:5 zůstal i 1.nasazený Jiří Vachtl /LTC Slovan Kladno/. Z druhého semifinále postupoval Marek Řeháček /TK SC Ostrava/, který ve 2 setech přehrál domácího Tomáše Tomana 6:0,6:4. Finále bylo pak jednoznačnou záležitostí Marka Řeháčka, jemuž Martin Šafář za stavu 0:5 v 1.setu vzdal.


Odveta za nevydařené semifinále dvouhry se stoprocentně vydařila Tomáši Tomanovi ve čtyřhře, když se svým teprve 16-letým parťákem Kristiánem Kubíkem dokázali ve 2.kole porazit 2.nasazený pár Ondřej Dušek, David Martínek /TC Hamr/ a ve finále pak dvojici Jiří Vachtl, Marek Řeháček 6:4,6:1. 

            
              

V kategorii žen se z nejvýše nasazených hráček do semifinále probojovaly pouze Karolína Vlčková /TJ Spoje Praha/ a Markéta Zeminová /TJ start Praha-Topolka/. Ve vzájemném utkání byla úspěšnější prvně jmenovaná a po vítězství 6:3,6:2 se stala první finalistkou. Spodní polovinu pavouka ovládly pak nejmladší ročníky, druhou finalistkou se stala 16-letá Barbora Pokorná /TJ Start Ostrava-Poruba/, která si dokázala poradit s ještě o rok mladší Kristýnou Fantovou /TK Néridé/ 6:3,6:2. Ve vyrovnaném třísetovém finále, plném zvratů, se nakonec prosadila Karolína Vlčková a po vítězství 6:1,3:6,6:3 se stala první vítězko turnaje v kategorii žen.


Soutěž ve čtyřhře se stala kořistí dvojice Zemjnová-Vlčková, které ve finále jasně ve 2 setech přehrály Vendulu Černohlávkovou /TOP Tennis Academy/ a Annu Markvartovou /TK Olymp Praha/ 6:4,6:0


                                                   

Vítězům turnaje gratulujeme, sponzorům a pořadatelům, v čele s ředitelem turnaje Michalem Benešem, děkujeme za jako vždy perfektní organizaci turnaje a zároveň všechny zveme na podzimní turnaj mužů Benystav Open 2018 v termínu 28.9.-1.10.2018, kterým zakonšíme letní tenisovou sezónu na Oaze.